SAĞLIK BAKANLIĞI SERTİFİKALI ve ÇALIŞMA BELGELİ GELENEKSEL TIP ÜNİTEMİZ ÖZEL DEVA HASTANESİNDE hizmet vermektedir.

Hacamat Yapılan Noktalar

Hacamat yapılan noktalar nerelerdir bununla ilgili biraz bilgi verelim

Hacamat Yapılan Noktalar

1-    En faydalı yer iki kürek arasının 10 cm üstü

2-    2 kulak arkası

3-    Sonra kalbin arkasıdır (vesveselere karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok faydalıdır.) 

hacamat yapılan noktalarEnse çukurunun altı (boyun): Göz ve göz kapağı hastalıklarına (arpa­cık, göz kapağı ağrıları ve ödemi), ağız kokusuna, diş ve diş eti hasta­lıklarına, tiroid ve lenf bezi hastalıklarına, 

Kafa arkası (can kurtaran): Ruh hastalıklarına, psikolojik problemlere, kulak ağrısı ve çınlamasına, baş ağrısına ve dönmesine, yara, egzama, uçuk, sedef ve saç dökülmesine, göz ve göz kapakları, ağız, diş, diş et­leri ve burun hastalıklarına iyi gelir. Yeni başlayan katarakt için çok faydalı, fakat eski katarakt için zararlıdır.

Kulak altı ve biraz arkası: Kulak, burun, boğaz ve göz hastalıklarına, ön dişler ve köpek dişlerine, baş ağrılarına, karaciğer ve safra kesesi san­cılarına, baş titremesine iyi gelir.

Kürek kemikleri arası (tam ortaya değil, biraz yukarı): Akciğerler, kalp, pankreas ve safra kesesi hastalıklarına iyi gelir.

Omuzlar: Akciğer hastalıkları ve yüksek tansiyon, baş ağrısı ve baş dönmesi, kepek, saç dökülmesi, boyun kireçlenmesi ve fıtığı, kol-omuz ağrıları, hormon dengesizliğine iyi gelir.

Kürek kemikleri altı: Bel ağrısına ve bel fıtığına, karın ağrısına, mide ve karaciğer hastalıklarına iyi gelir.

Bel: İdrar tutamama, bel ağrısı ve fıtık, böbrek ve kadın-erkek hastalıklarına iyi gelir.

Kuyruk sokumu: Prostat ve fil hastalığına, basura, adet düzensizliğine çok iyi gelir

Dizlerin üstü ve altı, iç ve dış kısımları: Diz ağrısı ve diz hastalıklarına, adet düzensizliğine, basur, varis, baldır ve ayak yaralarına, mide, karaciğer, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına,

hacamat yapılan noktalarBaldırlar (arka kısmı): Yüksek tansiyon, sedef, fil, idrar yolları ve böbrek hastalıklarına, baş ağrısına, baldır ve ayak ağrılarına ve buralardaki yaralara şifadır.

Ayak bileği dış kısmı: Siyatik ağrılarına, varis, gut ve fil hastalıklarına şifadır.

Ayak bileği iç kısmı: Adet düzensizliği ve basura çok iyi gelir.