SAĞLIK BAKANLIĞI SERTİFİKALI ve ÇALIŞMA BELGELİ GELENEKSEL TIP ÜNİTEMİZ ÖZEL DEVA HASTANESİNDE hizmet vermektedir.

Boyun Fıtığı ve Hacamat

Boyun Fıtığı ve Hacamat


Hacamatın en çok fayda sağladığı hastalıkların başında boyun fıtığı gelmektedir. Boyun fıtığı ağrıları dayanılmaz noktaya ulaştığında doktorların önerdiği tek yol ameliyatla tedavi şeklidir. Bu tedavi şeklinin de kesin bir iyileşme sağlayamaması insanların doğal bir yöntem olan hacamata yönelmelerine neden olmaktadır. Boyun fıtığı için boyun bölgesine yapılan hacamat, o bölgedeki sinir sıkışmasından meydana gelen fıtığın dağılması ile iyileşmeyi mümkün hale getirmektedir.

Hacamat Boyun Fıtığına İyi Gelir Mi?

Boyun fıtığı sadece boyun bölgesinde ağrıya neden olan değil, baş ve omuzlarda da şiddetli ağrılara neden olan bir fıtık çeşididir. Bu doğrultuda boyun fıtığı ve hacamat tedavisini uygulatmak isteyen kişiler boyun fıtığına bağlı olan tüm ağrılarından kurtulacaklardır.

Boyun Fıtığı İçin Hacamat Hangi Noktalara Uygulanmalı?

Hacamat ile boyun fıtığına çare bulmak için en etkili noktalar boyun bölgesidir. Boyun fıtığının şiddetine göre omuzlara vuran ağrılara çare olmak içinde omuzdaki hacamat noktalarına uygulanarak hastanın tam anlamıyla boyun fıtığı hastalığından kurtulması sağlanmaktadır. Toplumda oldukça yaygı olan boyun fıtığı, kişilerin sosyal yaşamını büyük ölçüde olumsuz etkilemekle kalmayıp hareketlerini de kısıtlamaktadır. İlaç ve kremler geçici ağrı kesici niteliği taşıyan yöntemler olmasından dolayı, boyun fıtığı ve hacamat en kesin iyileşme tekniklerinden biridir.

Boyun Fıtığı İçin Hacamat Nasıl Yapılır?

Boyun fıtığında kesin tedavi yöntemini keşfeden birçok kişi hacamat uygulaması ile eski sağlıklı günlerine dönmektedir. Bu noktada boyun fıtığı ve hacamat yönteminde, boyun bölgesine uygulanan hacamat ile o bölgedeki kirli kan vücuttan dışarı atılmaktadır. Bu sayede kan dolaşımının olması gereken düzende olması, boyunda oluşan fıtığın yok olmasına ve dolayısıyla da ağrılarında azalmasına yardımcı olmaktadır.

Hacamat Boyun Fıtığını Nasıl İyileştirir?

Boyun fıtığı aslına bakıldığında çok da karmaşık olmayan bir hastalıktır. Vücut bazı fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getiremediği noktada fıtık gibi bazı oluşumlar meydana getirmektedir. Boyun fıtığı için hacamat olunmasını geçerli kılan en önemli nedenlerden biri, vücudun zararlı atıklardan temizleniyor olmasıdır. Boyun fıtığının da bir çeşit dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir hastalık olması, boyun fıtığının hacamat ile iyileşmesini mümkün hale getirmektedir.